Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Radzastan w Indiach

Indie Pałace Radżastanu 12 dni 

wycieczka grupowa tylko 12 osób

Termin: 24 luty 2018 

Cena:  1238 USD

Trasa: Delhi, przelot, Jaisalmer, Jodhpur, Udaipur, Jaipur, Agra, Delhi


 

1 dzień Delhi
Przylot do Delhi. Po przylocie w nocy transfer do hotelu. Noc w hotelu 

Delhi - stolica Indii Delhi - Świątynia sikhijska Nowe Delhi - Brama do Indii

2 dzień Delhi
Zwiedzanie ulic Starego Miasta (Ćandni Ćauk), największego meczetu Indii z XVII w Jama Masjid i Red Fort - fortecy obronnej z przepięknymi pałacami i ogrodem w stylu mugolskim. Po obiedzie objazd po dzielnicy dyplomatycznej w New Delhi: siedziba Parlamentu, Brama do Indii, odwiedzenie miejsca kremacji Mathma Ghandi Raj Ghat.  Noc w hotelu.

   Jaisalmer Alicja Kokot  Jaisalmer Świątynia dżinijska

3 dzień Delhi - Jodhpur - Jaisalmer
Transfer na lotnisko i przelot samolotem do Jodhpur. Po przylocie przejazd do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu w Jaisalmer. Wieczorem czas wolny. Noc w hotelu.
Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił. Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano Złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości.

4 dzień Jaisalmer
Zwiedzanie świątyń dżinijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice) i fortu. Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego, gdzie zobaczymy całe stare miasto otoczone fortem w promieniach zachodzącego słońca. Noc w hotelu.

Pustynia w Radzastanie Kobieta z Radżastanu w Indiach Dżajpur w Indiach

5 dzień Jaisalmer - Jodhpur

Przejazd busem do Jodhpur. Zwiedzanie Fortu i miasta.  Jodhpur był stolicą księstwa Marwar, co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Pałac Perłowy, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów. Do fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie.  Noc w hotelu.

6 dzień Jodhpur - Ranekpur - Udaipur
Przejazd do Udaipur, po drodze zwiedzanie zespołu świątyń dżinijskich w wiosce Ranekpur w górach Arawali (Świątynia o Czterech Twarzach, Świątynia Słońca itp.). Zakwaterowanie w hotelu w Udaipur. Podziwianie zachodu słońca nad miastem z Pałacu Monsunowego znajdującego się na wysokim wzgórzu. Noc w hotelu.

Udajpur w Radżastanie w Indiach Udajpur - Pałac na Wodzie Udajpur - Pałac na wodzie

7 dzień Udaipur
Zwiedzanie miasta. Udaipur - dawna stolica państwa Mewaru, obecnie miasto słynie z materiałów bawełnianych i jedwabnych farbowanych odwieczną metodą druku. To miasto ma swój rodowód w "Księgach Tysiąca i Jednej Nocy". Zwiedzanie: Pałacu Miejskiego (City Palace) i Świątyni Jagdish (przechowuje się w niej wykonany w czarnym kamieniu wizerunek Wisznu - władcy wszechświata).  Noc w hotelu.

 8 dzień Udaipur - Jaipur
Przejazd do Jaipur. Po przybyciu zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na  spacer uliczkami starego miasta. Noc w hotelu. 

Taniec z dzbanami na głowie w Radżastanie Fort Amber w Radżastanie Pałac w Dżajpur w Indiach

9 dzień  Jaipur
 Zwiedzanie miasata. Zwiedzanie Pałacu Wiatrów Hava Mahal z XVII w.; Obserwatorium Astronomicznego z XVII w. zbudowanego przez Maharadżę Jai Singh; muzeum ze zbiorami malarstwa, broni i manuskryptów. Wycieczka do Fortu Amber- przejazd słoniami do położonego na wzgórzach Aravalli - kompleksu pałacowo-fortecznego.  Noc w hotelu.

10 dzień Jaipur - Faterpur - Sikri - Agra
 Przejazd do Agra. W drodze do Agra znajduje się Faterpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, stara stolica Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala ( harem), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przybyciu do Agra zakwaterowanie w hotelu.

Taj Mahal - Agra w Indiach Fathepur Sikri w Indiach Agra - prace renowacyjne Czerwonego Fortu

11 dzień Agra - Delhi
Wizyta o wschodzie słońca w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. Przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego  marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agra - słynnej twierdzy władców Mugolskich. Do wnętrza fortecy wchodzi się jedną z czterech bram. Wewnątrz znajdują się przepiękne pałace jak Moti Masjit, czyli Perłowy Meczet, Pałac Jahangira, Khas Mahal i słynna Wieża Więzniów, w której Aurangzeb uwięził swojego ojca (tego, który zbudował Taj Mahal). Powrót do Delhi i transfer na lotnisko międzynarodowe.

12 dzień Przylot do kraju

Termin: 26 Styczeń 2019 

Cena:  1238 USD

Cena za wycieczkę obejmuje:

wycieczkę zgodnie z programem

zakwaterowanie w hotelach 4 * w pokojach dwuosobowych (większość hoteli to dawne Pałace Maharadżów) 

bilet na przelot samolotem z Delhi do Jodpur

lokalni przewodnicy indyjscy w każdym zwiedzanym mieście

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Wyżywienie: śniadania

Wycieczka rikszami po Starym Mieście w Delhi

Przejazd na wielbładach po wydmach w Jaisalmer

Pływanie łodziami po jeziorze w Udajpur

Przejazd na słoniu do Fortu Amber

Przedstawienie światło i dźwiek  o życiu Dynasti wielkich Mugołów w Teatrze w Agra

 

trasa wyprawy wycieczka Rajastan 2015

Wycieczka do Indii.globnet.euWycieczki Indie. Wszystkie Prawa Zastrzeżone.