Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane

Fascynujący Rajastan 16 dni

wycieczka grupowa, dolot własny
 
Trasa: Delhi, Mandawa, Bikaner, Jaisalmer, Jodhpur, Ranekpur, Udaipur, Chittaurgarh, Kota, Bundi, Pushkar, Jaipur, Agra, Delhi

 
PROGRAM
 
Dzień 01: - Przybycie do Delhi
Przyjazd do Delhi i transfer do hotelu. Wycieczka po starej części Delhi: wizyta w Raj Ghat - miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, Jama Masjid, Red Fort i Chandni Chowk- spacer po najstarszej ulicy w Delhi. Przejazd do New Delhi i zwiedzanie: Kutb Minar zbudowanego przez Qutub-ud-Din Aibek w 1199, Humayun Tomb, Bramy do Indii (India Gate), Lakshminarayan Temple - nowoczesnej świątyni hinduskiej. Również przejazd przez Dzielnice Dyplomatyczną i z okien samochodu podziwianie Domu Prezydenta, Parlamentu i budynków rządowych Sekretariatu. Nocleg w hotelu w Delhi.
 
Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane
 
Dzień 02: - Delhi - Mandawa / Shekhawati
Przejazd do Mandawa. Po drodze odwiedziny w słynnych wioskach Shekhavati, znanych z pięknych fresków, Haveli (kamienice dawnych kupców na Jedwabnym Szlaku) i dworów. Cały ten obszar jest jak otwarta galeria. Nocleg w Mandawa lub jednej z wiosek Shekhawati.
 
Dzień 03: - Mandawa
Cały dzień na zwiedzanie haveli w wioskach: Mandawa, Dundlod i Nawalgarh. Nocleg Mandawa lub jednej z wiosek Shekhawati.
 
Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane
 
Dzień 04: - Mandawa - Bikaner
Przejazd do Bikaner. Po południu zwiedzanie miasta.
Bikaner znajduje się na skraju pustyni, za nim nie ma już żadnych miast. Niegdyś ważny ze względu na miejsce postoju karawan przemierzających pustynie (Jedwabny Szlak) dzisiaj trochę zapomniany i z opustoszałymi Haweli, które zostały pozostawione przez dawnych kupców. Wielbłądy zaprzęgnięte do dwukołowych wózków nie pozwalają nam zapomnieć o ciągłej przynależności tego miasta do pustyni. Nie ma nic bardziej fascynującego jak spacer wąskimi uliczkami starego miasta gdzie kryje się wiele uroczych, dobrze zachowanych Haweli. Wieczorna modlitwa w świątyniach dżinijskich, otwieranych raz dziennie  przez godzinę dla modlitwy wiernych.
Zwiedzanie przepięknego Fortu Junagarh z XVI w. założonego przez Raja Rai Singh. Ogromny fort mieści 37 pawilonów, z rzeĄbionymi balkonami i okiennicami. Ogromne łukowate wejście prowadzi do świątyni Joramal Temple i Kaplicy królewskiej Har Mandir, gdzie odbywały się ceremonie królewskich ślubów i narodzin.
Wizyta "na bosaka" w Świątyni Szczurów, czyli w Świątyni Karni Mata gdzie mieszkają i są otaczane czcią szczuty. Tylko dla osób o mocnych nerwach! Wierni karmią prasad gryzonie w nadziei ujrzenia białego szczura, który przynosi szczęście. Noc w hotelu w Bikaner.
 
Indie, Radżastan wycieczki indywidualne zorganizowane  Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach
 
Dzień 05 :- Bikaner - Jaisalmer
Przejazd do Jaisalmer. Zakwaterowanie w hotelu w Jaisalmer. Czas wolny.
Spacer po baśniowych uliczkach Jaisalmer, gdzie dżiny można spotkać w każdym zaułku. Jaisalmer leżał na szlaku karawan z Indii do Azji Środkowej i właśnie dzięki temu szybko się wzbogacił. Magiczne i zupełnie niezmienione od lat miasto nazwano złotym, ponieważ promienie zachodzącego słońca na ten właśnie kolor barwią kamienne mury obronne. Nie ma takiego drugiego miasta, w którym tak mocno odczuwa się atmosferę przeszłości. Noc w hotelu.
 
Dzień 06 :- Jaisalmer
Zwiedzanie świątyń dżinijskich, Kompleksu Pałacowego i niezliczonych Haweli (sukiennice) pochodzących od XII do XVI w. Po południu czas wolny. Wieczorem zachód słońca z punktu widokowego, gdzie zobaczymy całe stare miasto otoczone fortem w promieniach zachodzącego słońca. Fakultatywnie safari na wielbłądach po pustyni. Noc w hotelu.
 
Wycieczka w Raszastanie z safari na wielbłądach Wycieczka w Raszastanie z safari na wielbłądach
 
Dzień 07 :- Jaisalmer - Jodhpur
Rano przejazd do Jodhpur. Jodhpur był stolicą księstwa Marwar, co znaczy Kraina Śmierci. Mieści się tam potężny Fort Meherangarh, położony na wzgórzu. Wewnątrz fortu znajduje się wiele dziedzińców i pałaców, które noszą bardzo kuszące nazwy jak Pałac Perłowy, Pałac Przyjemności czy Pałac Kwiatów. Do Fortu można dostać się przez kilka bram, na uwagę zasługuje Żelazna Brama, gdzie do dzisiaj można zobaczyć 15 odcisków dłoni pozostawionych przez wdowy po Maharadży Manie Singhu, które popełniły sati - spaliły się żywcem na stosie (to była miłość nie to, co teraz!!!).  Również można odwiedzić Jaswant Thada, imponującego Memorium z marmuru wybudowanego w 1899 roku i Ogrodów Umaid. Nocleg w Jodhpur.
 
Dzień 08: - Jodhpur – Ranekpur
Rano przejazd do zespołu świątyń dżinijskich w wiosce Ranekpur w górach Arawali (Świątynia o Czterech Twarzach, Świątynia Słońca itp.).
Świątynie dżinijskie zostały zbudowane w XV w n.e. Świątynie i ich otoczenie jest piękne i malownicze. Na uwagę zasługują szczególnie rzeĄby wewnątrz świątyń, które pokrywają 1444 filary świątyni, a żaden z nich nie jest podobny do innego. Magia światła i cienia jest naprawdę inspirująca. Najpiękniejsza jest świątynia Surya Temple. Nocleg w hotelu w Ranekpur.
 
Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach
 
Dzień 09: - Udaipur
Przejazd do Udaipur. Reszta dnia spędzona na odpoczynku. noc w hotelu w Udaipur.
 
Dzień 10: - Udaipur
Rano zwiedzanie Udaipur.
Udaipur - dawna stolica państwa Mewaru, obecnie miasto słynie z materiałów bawełnianych i jedwabnych farbowanych odwieczną metodą druku. To miasto ma swój rodowód w "Księgach Tysiąca i Jednej Nocy". Zwiedzanie: Pałacu Miejskiego (City Palace) i Świątyni Jagdish (przechowuje się w niej wykonany w czarnym kamieniu wizerunek Wisznu - władcy wszechświata). Po południu czas wolny. Wycieczka łodzią wokół Pałacu na Wodzie Lake Palace lub wieczorem pokaz tańców radżpuckich. Możesz odwiedzić Lok Kala Mandir Bhartiya (Muzeum Sztuki Ludowej)  lub podziwiać zachód słońca nad miastem z Pałacu Monsunowego znajdującego się na wysokim wzgórzu. Nocleg Udaipur.
 
Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach
 
Dzień 11: - Udaipur – Chittaurgarh - Kota
Przejazd do Kota. Po drodze zwiedzanie Chittaurgarh, które jest oddalone od Udaipur o 113 km. Chittaurgarh jest znane z Fortu Chittor, który został wybudowany przez potężnego Bhim, jednego z Pandawów - bohaterów Mahabharaty. Warto również odwiedzić wysoki na 37 m Vijay Stambh, który ma dziewięć kondygnacji i został zbudowany przez Maharana Kumbha na cześć zwycięstwa nad muzułmańskimi władcami Księstw: Malwa i Gudżaratu w 1440 roku. Wieża Kirti Stambh, wysoka na 22 metry cała pokryta jest rzeĄbami z dżinijskiego panteonu.  Nocleg Kota.
 
Dzień 12: - Kota - Bundi – Ajmer - Pushkar
Przejazd do Pushkar. Po drodze zwiedzanie Bundi, które leży na trasie przejazdu. Bundi wyłania nam się z wąskiego wąwozu utworzonego przez ogrody tarasowe i łukowate domy sławnych Rajputów, jak dwuwymiarowy obraz przypominający dawne malarstwo miniaturowe, który nakłada się na krajobraz. Warto odwiedzić pałac z sekretnymi „okienkami” do szpiegowania, sekretnymi drzwiami pułapkami i przejściami podziemnymi. Zobacz także pomysłowy system zaopatrzenia w wodę. Przejazd od Ajmer. Ajmer został założony przez władcę Chauhan, Aiaipal, w XI wieku i jest zdominowany przez  Fort Taragarh zbudowany przez Prithviraj Chauhan.
Potem przyjazd do Pushkar i zakwaterowanie w hotelu.
Noc w hotelu w Pushkar
 
Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach  Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach
 
Dzień 13: - Pushkar - Jaipur
Rano zwiedzanie Pushkar.
Pushkar słynie z Camel Fair, czyli targów wielbłądzich. W Pushkar warto odwiedzić święte jezioro, a także słynną świątynie Brahmy. Pushkar jest jednym z najświętszych miejsc dla hinduistów. Ghaty (Schody, na których dokonuje się rytualnych obrzędów związanych z wierzeniami) i Świątynie otaczają małe jeziorko, które stanowi cel pielgrzymek wielu świątobliwych hindusów. Miejsce to jest tak święte, że nie można tu pić wódki, jeść mięsa a nawet całować się! O czym informuje tablica przy wejściu na Ghaty. Przejazd do Jaipur i zakwaterowanie w hotelu.
 
Dzień 14: - Jaipur
Zwiedzanie  Fortu Amber, który był starożytną stolicą państwa. Znajdują się tam: Sheesh Mahal i Hall Zwycięstwa z błyszczącymi lustrami. Po południu zwiedzanie starego miasta w Jaipur. Jaipur - stolica Radżastanu, jego wszystkie budynki pomalowane zostały na kolor różowy wiele wieków temu na cześć księcia, który odwiedził to miejsce i od tego czasu, zachował ten kolor. Jaipur został zbudowany przez Maharadża Jai Singh (z zamiłowania astronoma) 260 lat temu. Wizyta w  Pałacu Miejskim Maharadży i Obserwatorium, Pałacu Wiatrów, czyli Hawa Mahal i spacer ulicami miedzy różowymi rezydencjami mieszkalnymi i sklepikami. Nocleg w Jaipur.
 
Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach  Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach
 
Dzień 15: - Jaipur - Fatehpur Sikri - Agra
Przejazd do Agra. Po drodze do Agra zwiedzanie Fatehpur Sikri - słynnego miasta - widma opuszczonego przez mieszkańców z powodu braku wody, starej stolicy Imperium Mogołów. Miasto zostało założone przez Akbara dla uczenia narodzin jego syna Salima (przyszłego Jahangira). Budowle i pałace tego miasta widma są bardzo dobrze zachowane. Są zbudowane z fioletowego piaskowca i białego marmuru w stylu hindusko - mugolskim.
Do najważniejszych zabytków miasta należą: Wielki Meczet Jama Masjid, Wielka Brama i grobowiec szejka Salima Cziszti cały z białego marmuru, Pałac Birbala (dawny harem królewski), Pańci Mahal i Diwan-e Am. Po przyjeĄdzie do Agra zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu w Agra.
 
Wycieczka w Radzastanie z safari na wielbłądach
 
Dzień 16: - Agra - Delhi
O wschodzie słońca wizyta w Taj Mahal - mauzoleum uznawanego za jeden z siedmiu cudów świata, wybudowane w XVII w. przez Wielkiego Mugoła Szach Jahan dla uczczenia pamięci zmarłej ukochanej żony. Mauzoleum mieści się na brzegu Jamuny. Na wybudowanie tego ogromnego kompleksu trzeba było 20 lat pracy, ponad 20 tys. robotników i sumy równej 466 kg złota. Sam grób w całości został wykonany z białego marmuru inkrustowanego szlachetnymi kamieniami, które układają się we wzory kwiatowe i roślinne. Według legendy Szach Jahan postanowił na przeciwległym brzegu, Jamuny wybudować sobie takie samo mauzoleum z czarnego marmuru. Niestety jego syn przerażony rozrzutnością ojca uwięził go w wieży w Czerwonym Forcie, z którego ojciec miał jedynie widok na swoje dzieło. Taj Mahal jest zamknięty w piątki!!!!! Po południu przejazd do Delhi i transfer na lotnisko w Delhi. Brak zakwaterowania w hotelu tej nocy.
 
Dzień 17: - Wylot powrotny
 
Terminy i Ceny za wycieczkę Hotele 3,4* 
Terminy Startu wycieczek z Delhi Symbol Cena od osoby
Sierpień 2014      Niedziela WOPI-2 Eko 08 858 USD
Wrzesień 2014    Niedziela WOPI-2 Eko 09 858 USD
Pazdziernik 2014 Niedziela WOPI-2 Eko 10 858 USD
Listopad 2014     Niedziela WOPI-2 Eko 11 858 USD
Grudzień 2014     Niedziela WOPI-2 Eko 12 858 USD
Styczeń 2015       Niedziela WOPI-2 Eko 01 858 USD
Luty 2015           Niedziela WOPI-2 Eko 02 858 USD
Marzec 2015      Niedziela WOPI-2 Eko 03 858 USD
 
Cena obejmuje:
 
• Spotkanie z pracownikiem biura i transport z lotniska do hotelu
• Wycieczka zgodnie z programem
• Zakwaterowanie 14 nocy w hotelach 3,4 *  jak w tabeli lub o podobnym standardzie
• Opieka polskiego pilota
• Angielskojęzyczni przewodnicy w każdym z wymienianych miast
• Wszystkie transfery
• Wszystkie podatki, opłaty drogowe itp.
 
Hotele  3*** i 4 ****
Miejscowość Hotel Hotel
Delhi  Rockwell Plaza   Hotel Metro Heights
 Sunstar Residency   Iris Hometel
Jaipur  Mansingh Mandawa Haveli
Hotel Dera Rawatsar Hari Mahal  
Agra Bhoomi Residency Crystal Inn
 Sunstar Residency   Iris Hometel
Mandawa  Desert Resort
Bikaner Heritage Resort
Jaisalmer  Himmatgarh Palace
Jodhpur Shree Ram International
Ranakpur  King's Abode
Udaipur Vishnupriya
Kota Palkiya
Pushkar Pushkar Resorts
 
Cena nie obejmuje:
• Biletów na przelot międzynarodowy ok 1900 – 2700 zł (w zależności od terminu rezerwacji i linii lotniczych)
• Ubezpieczenia turystycznego na czas wyjazdu ok 140 zł
• Kosztu wizy indyjskiej 280 zł od osoby
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 125 USD
• Wydatków własnych
• Nic, co nie jest zawarte w cena obejmuje
 
Informacje:
Przyjmowanie zgłoszeń, wpłata pierwszej raty, zakładanie rezerwacji, złożenie paszportu, wypełnionego wniosku wizowego, 2 fotografii. Wpłata pozostałej sumy na 15 dni przed rozpoczęciem imprezy. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia podróży i posiadać 2 wolne strony.
 
Suplement dla Singla 588 USD

Delhi, Shekhawati, Mandawa, Bikaner, Jaisalmer, Jodhpur, Ranakpur, Udaipur, Pushkar, Jaipur, Faterpur Sikri, Agra, Sikandra, Delhi
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Najlepiej używać przeglądarek 1024 x 768  Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer