Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal

Chiny + Tybet + Nepal 16 dni  

grupowa z polskim pilotem 

Trasa: Pekin, Lhasa, Yamdrok Tso, Gyantse, Shigatse, Mt Everest BC, trekking,  Tingri, Zhangmu, Kathmandu, Pokhara, Austrian Camp, trekking, Kathmandu,  Delhi

PROGRAM:

Dzień 01: Warszawa - Pekin
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Pekinu. Noc w samolocie.

Wyprawa Chiny, Tybet, Nepal

Dzień 02: Pekin - Lhasa
Po przylocie na lotnisko w Pekinie, przejazd do centrum pekinu na ziedzanie: Plac Tiananmen, Pałac Letni. W miarę możliwości - wizyta w mauzoleum Mao Zedonga (w niektóre dni mauzoleum bywa zamknięte). Czas na lunch i Świątyni Nieba -  symbolu cesarskich Chin; miejsce, w którym cesarze z dynastii Ming i Qing wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Obiadokolacja. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i o 20:30  przejazd nocnym pociągiem do Lhasa. Noc w pociągu.

Wyprawa Chiny, Tybet, Nepal

Dzień 03: Pekin - Lhasa
Całodzienna podróż w pociągu. Noc w pociągu.

Dzień 04: Lhasa
Po południu  o godz. 16:07 po przyjeździe do Lhasa zakwaterowanie na nocleg w hotelu. Popołudnie wolne na aklimatyzację. Noc w hotelu.

Wyprawa Chiny, Tybet, Nepal

Dzień 05: Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po lunch wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany, 13-piętrowy klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Przejście na Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Odwiedzenie Świątynie Jokhang - celu pielgrzymek z calego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Obiadokolacja w reatauracji. Nocleg w Lhasa.

Wyprawa Chiny, Tybet, Nepal

Dzień 06: Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse (264 km) - Shigatse (91 km)
Rankiem przejazd ok 110 km do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybeteańczyków za świete i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Po odpoczynku nad jeziorem będziemy kontynuować podróż do miasteczka Gyantse oddalonego od jeziora o 180 Km. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego 14 sto wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy tu twierdze Gyantse Dzong i stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku - Gyantse Kumbum. Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Po zwiedzeniu zabytków przejazd w kierunku zachodnim do drugiego co do wielkości miasta Tybetu - Shigatse (91 km). Shigatse leży na zbiegu dwóch rzek: Naang-chu i Brahmaputra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i noc w hotelu.

Wyprawa Chiny, Tybet, Nepal

Dzień 07: Shigatse - Shelkar
Po śniadaniu zwiedzanie klasztorze Tashilunpo, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) - Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów w Geluk. Swoje oddziały ma od Young He going w Pekinie, poprzez Chengde w Manchuria do Gyantse. Po przerwie na lunch pojedziemy autostradą łączącą Lhasa z Gyatso La Pass, znajdujacego się na wysokości 5252 m npm nad zaporę Shigatse. Z tamtąd stromy zjazd w dół rzeki Lolo-chu. Długa jazda, ale obfita w spektakularne widoki. Warunki panujące na drodze mogą umożliwić nam objazd i wizytę w jednym z najstarszych tybetańskich klasztorów Bon Po w Sakya. Po południu - przekroczenie Przełęczy na wysokości 5000 m przed dotarciem do Xegar. Są tu fantastyczne widoki na Mt.Everest i Cho Oyu. Po przybyciu do Shelkar (ok 250 km) zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzacje przed wyruszeniem do Mt. Everest BC i obiadokolacja w hotelu. Noc w hotelu w Shelkar.

Dzień 08: Shelkar - Rongbuk Monastery (trekking)
Rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everst, z której wyruszaja wszystkie eksdycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą gorę świata mt Everest. Trekking po okolicy i aklimatyzacja. Wieczorem odwiedziny w klasztorze i noc w hotelu Everest View Inn.

Dzień 09: Rongbuk Monastery - Zhangmu
Przejazd do Zhangmu (242 km) oraz przez dwie niesamowite Przełęcze:  Laling La i Shung La. Stąd także rozciąga się zapierająca dech w piersiach sceneria. Stojąc na przełęczach jesteście Państwo otoczeni okazałymi górami takimi jak Shishpangma, Cho Oyu, Gauri Shankar itd. Po południu  zejście z jałowego tybetańskiego płaskowyżu do małego miasteczka Zhangmu, leżącego na granicy Tybetu z Nepalem.
przejazd do Zhangmu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Mt. Everst

Dzień 10: Zhangmu - Kathmandu
Rano po śniadaniu przejazd do granicy tybetańsko-nepalskiej. Po załatwieniu formalności w Chińskim Biurze Imigracyjnym - przejazd do Kodari, a po wizycie w Nepalskim Biurze Imigracyjnym i przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Wyprawa Chiny, Tybet, Nepal

Dzień 11: Kathmandu
Zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu. 

Dzień 12: Kathmandu - rafting - Pokhara
Przejazd na miejsce startu raftingu. 4 godziny fascynujacego raftingu po rzece Trisuli, lunch w plenerze. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Wyprawa Chiny, Tybet, Nepal

Dzień 13 Pokhara - trekking Annapurna
Przejazd w miejsce startu trekkingu i calodniowy treking ok 6 godzin do polany Austrian Camp skąd roztacza sie zachwycający widok na szczyty Himalajów i osmiotysięcznik Annapurna. Nocleg w schronisku.

Dzien 14 Pokhara - Kathmandu
Powrót do Pokhara i przejazd z Pokhara do Kathmandu (możliwy przelot za dopłatą). Noc w hotelu.

Dzień 15: Kathmandu - Delhi
Przelot z Kathmandu do Delhi. 

Dzień 16: Wylot do Polski W nocy  lot powrotny do Polski

Cena za wycieczkę od osoby 2500 USD + 4999 PLN 

Termin: 09-10-2019

Cena zawiera:

* przelot samolotem międzynarodowym Warszawa - Pekin - Delhi - Warszawa
* zakwaterowanie w hotelach 3*** jak w tabeli lub o podobnym standardzie
* przejazd pociągiem, Jeepami Land Cruiser trasa wyprawy Tybet - Nepal, autobus/bus w Nepalu
* przelot samolotem Kathmandu - Delhi
* Wizy: nepalska, chińska
* wyżywienie: śniadanie w Chinach, Tybecie, Nepalu
* zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym w Tybecie, Nepalu
* wszystkie bilety wstępu wg programu
* rafting 3-4 godz
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko.
* pozwolenie na wjazd do Tybetu, na przejazdy do Nepalu itd.
* pozwolenia na wjazd Mt Everest BC
* na trekkingu w Nepalu: przewodnik, tragarze i pełne wyżywienie, pozwolenia
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe

chiny_pekin_palac_letni_glob_net

chiny_pekin_plac_tianamen_glob_net

chiny_pekin_mieszkancy_glob_net

chiny_pekin_chinskie_ogrody_glob_net

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net

tybet_lhasa_dzieci_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanska_restauracja_wyprawa_glob_net

tybet_klasztor_sera_debata_mnichow_glob_net

tybet_lhasa_palac_potala_wyprawa_glob_net

tybet_jaki_tybetanskie_wyprawa_glob_net

tybet_wyzyna_tybetanska_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanki_wyprawa_glob_net

tybet_lodowiec_nojin_kangtsang_wyprawa_glob_net

tybet_himalaje_globnet

tybet_budda_glob_net

tybet_nomadowie_kowboje_tybetu_globnet

mt_everest_bc_trekking

mt_everest_bc_namiot_tybetanska_herbata

mt_everest_bc_zachod_slonca

mt_everest_bc_stado_jakow

mt_everest_bc_wioska

mt_everest_bc_krajobraz
Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wyprawa: Chiny, Tybet, Nepal