Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Dolina Markha Trekking w Ladakh

(12 dni & 11 nocy)
Region: Ladakh w Himalajach
Wysokość: 5150 m npm
Poziom trudności: umiarkowany
Sezon: od czerwca do k. pazdziernika
 
Himalaje Ladakh Markha Treking

Trekking Doliną Markha jest z pewnością jednym z najbardziej zróżnicowanych i pięknym szlaków trekkingowych na świecie. Prowadzi wysoko w Himalaje przecinając dwie Przełęcze o wysokości ponad 4575 m n.p.m., po czym zakręca od krawędzi Doliny Indus, w dół do części Zaskar i przebiega poprzez teren, który zmienia się od niesamowicie ostrych dolin po szerokie obszary otwarte. Teren jest również ciekawy dzięki religii Buddyjskiej, która zakorzeniła się tu od dawna. Cały obszar jest usiany malowniczymi klasztorami i Gompa – małymi świątyniami buddyjskimi.
Ścieżki są udekorowane misternie zbudowanymi "Chorten”, czyli małymi kapliczkami buddyjskimi i "Mani" (modlitwy) ścianami z młynkami modlitewnymi, które stanowią przykład jak duży wpływ w tym regionie wywarła kultura Buddyjska. Idąc dalej w najwyższe partie Doliny Markha będziemy oszołomieni niesamowitym widokami pokrytych śniegiem szczytów. Najwyższy szczyt 5150 metrów npm to Przełęcz Kongmaru La. Potem schodzimy do słynnego klasztoru  Hemis, gdzie kończy się nasz trekking.  Jeszcze tylko zwiedzanie malowniczego miasta Leh i rafting rzeką Indus. Przeżycia niezapomniane.

1 dzień Przyjazd do Delhi
W zależności od godziny przylotu spotkanie z naszym przedstawicielem, następnie transfer do hotelu na noc.

2 dzień Delhi - Leh
Wczesnym rankiem udamy się na pobliskie lotnisko, aby przelecieć do Leh. Po 1-godzinnym locie na północ, ponad szczytami Himalajów, docieramy na miejsce. Transfer do hotelu w towarzystwie naszego przedstawiciela. Dzień przeznaczony jest na aklimatyzację i odpoczynek. Jest to niezbędne w celu zaaklimatyzowania do warunków na wysokości.
Leh jest siedzibą Autonomicznej rady Ladakh, znanej także, jako Mały Tybet. Najważniejsze świątynie do zwiedzenia w Leh to: Shey, Thiksey, Hemis, Spituk, Shakar oraz Shanti Stupa, Pałac Stok oraz główny Bazar.
Pałac w Leh dominujący nad miastem jest miejscem, z którego wywodzi się dynastia Namgyal. Świąteczne festiwale są bardzo popularne Hemis, Phyang oraz Lamayuru latem są podziwiane przez mnóstwo turystów, którzy przybywają na nie, aby zobaczyć tańce Cham.Nocleg w hotelu.

3 dzień Leh – Shey – Thiksey - Hemis
Dzień ten przeznaczony jest na zwiedzanie starożytnych klasztorów w tym rejonie.
Gompa Shey jest oddalona od Leh o około 15 km. Był to niegdyś pałac królów Ladakh. Znajduje się tam wiele stup i Gompa wybudowanych dookoła pałacu. Pałac Shey został postawiony przez Deldan Namgyal na początku XVII wieku A.D. Główną atrakcją Shey jest posąg Buddy Shakyamuni o wysokości 12 m znajdujący się w Gompa Dresthang.
Gompa Thiksey, blisko Shey, oddalona od Leh o około 17 km. Klasztor jest uważany za najpiękniejszy w Ladakh i należy do zakonu Gelukspa.
Hemis, około 45 km na południe od Leh jest jednym z najsłynniejszych i największych klasztorów w Ladakh. Został założony na początku XVII wieku i należy do zakonu Drukpa. Doskonałe jest położenie klasztoru przytulonego w ślicznej dolinie, otoczonej strumieniami przy długich ścianach Mani. Nocleg w pensjonacie.

 Himalaje Ladakh Markha Treking

4 dzień Leh - Spitok (drive) – Trek to Zingchan (3200 m)
Opuszczamy Leh wczesnym rankiem jeepami i docieramy do Spituk (1 godz / 8 km). Wizyta w Spituk Gompa, wybudowanej około 500 lat temu. Z tego punktu trekking zaczyna się tradycyjnie od mostu nad Indus około kilometra na zachód od wioski Spituk.
Rano po śniadaniu wycieczka do Spituk (8 kilometrów). Po dotarciu do Zinghan rozbicie obozu na kolacje i nocleg w namiotach. Wieczorny spacer po okolicy.

5 dzień Zingchan - Yurutse (3900 m) - Rumbak
Trekking w górę do wioski Rumbak, przecinając strumień dwukrotnie drewnianymi mostami. Następnie wspinaczka wzgórzem ścieżką wychodzącą z wąskiej "gorge" na zbocze doliny, które służy za połączenie. Bezpośrednio na wprost znajduje się Kandal Nallah, skąd prowadzi ścieżka do wysoko położonych pastwisk. Po lewej znajduje się ścieżka, która prowadzi do wioski Rumbak. Na wprost skrzyżowanie Nallah a na prawo ścieżka prowadząca do Nyurutse oraz obozu bazowego Kandala. Kolacja i nocleg w namiotach.

6 dzień Yurutse - Skiu (3100 m) via Ganda La
Stopniowa wspinaczka doprowadza nas za wysokość 4900m (Ganda La).Stąd widoki rozciągają się na południe po obszary Zanskar i odległe szczyty Himalajów. Idziemy długim zejściem do wioski Shingo. Z Shingo szlak prowadzi przez wąski wawóz aż do Skiu. Tam zbiega się kilka rzek spływających z Doliny Markha i Shingo. Nocleg w namiotach.

7 dzień Skiu - Markha (3800 m)
Jest to bardzo przyjemna wędrówka, w górę doliną Markha ze ścieżką krzyżującą się licznymi strumykami. Markha jest cichą wioską z opuszczonym fortem. Nocleg w namiotach.

8 dzień Markha – Thochuntse
Od Markha krajobraz się zmienia, ciepłe gęsto zalesione obszary niższych partii masywu Markha. Będziemy musieli przekraczać kilka rzek w poprzek, ponieważ nie ma tam żadnych mostów. Hankar jest najwyżej położoną wioską w dolinie Markha. Nocleg w namiotach.

9 dzień Thochuntse - Nimaling (4700 m) 
Trekking rozpoczyna łagodną ścieżka z kilkoma małymi pochyłościami i trawiastymi wzgórkami. Są niezliczona ilość ścian Mani (z wyrytymi modlitwami Buddyjskimi). Jest to jedna z najpiękniejszych wysoko położonych dolin w Ladakh i zdominowana przez szczyt Kangyaze. Nocleg w namiotach.

10 dzień Nimaling – Kongmaru La (5150 m) – Sumdo
Tego dnia przechodzimy na północny stok masywu Markha. Będziemy wspinać się na szczyt trzech najwyżej położonych przejść, 5,306 m metrowe Kongmaru La, skąd rozciągają się wspaniałe widoki ze szczytu. Dookoła widać śnieżne szczyty i w czysty pogodny dzień gigantyczny masyw Karakorum, włączając K2, która jest widoczna na północno zachodnim horyzoncie. Dalej szlakiem schodzimy w dół Doliną Martselang, następnie podążamy strumykiem Martselang do wioski Sumdo. Nocleg w namiotach.

11 dzień Sumdo - Hemis (4 godz. trekking) – Leh
Tego dnia łatwe zejście wzdłuż Martselang, które prowadzi do Doliny Indus. Tu znajduje się wioska Martselang. Załadunek do Jeepów. Wizyta w klasztorze Hemis, następnie jazda do Leh przez świątynie Shey i Thiksey. Nocleg w Hotelu.

12 dzień Leh – Delhi
Przejazd na lotnisko i lot nad pasmem Himalajów do Delhi. Transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe.

13 dzień Powrót do kraju

Cena wycieczki za osobę:
USD 850 + 4,5 % podatku od osoby

Terminy rozpoczęcia trekkingu 2018 / 2019

13, 27 Lipiec
10, 24 Sierpień
14 Wrzesień

Koszt obejmuje:

Zakwaterowanie: zapewnione w hotelu w Leh. Podczas wędrówki do dyspozycji będą namioty górskie typu igloo, karimaty, krzesła, stół, namiot kuchenny itd.
Transport: przyjazd, odjazd, zwiedzanie Leh, eskortowanie w czasie wyprawy w Leh samochodami Toyota Qualis/Tavera.
Wyżywienie: w Leh będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
Usługi przewoĄnika/bagażowych: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 14 kg) są przydzieloni tragarze i muły.
Usługi profesjonalnego przewodnika oraz kucharza
Opłatę za wejście do klasztoru w Leh
Pozwolenia

Koszt nie obejmuje:

Opłaty za przelot Warszawa – Delhi - Warszawa
Opłaty za przelot Delhi – Leh - Delhi ok. 400 USD
Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
Jakichkolwiek posiłków/usług niewymienionych powyżej
Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
Ubezpieczenia NWW

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking 

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha Treking

Himalaje Ladakh Markha TrekingDolina Markha Trekking - Wyprawa w Himalaje w Rejon Ladakh