Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line


Trekking w Himalajach Kanchenjunga Base Camp

(14 dni & 13 nocy)
Obszar: Himalaje Sikkim
Najwyższa wysokość: 4950 m npm
Poziom trudności: umiarkowany do bardzo trudnego
Sezon:
 od marca do poł. czerwca i od poł. sierpnia do listopada

Trasa: Delhi - Bagdogra, Darjeeling, Yuksam, Bakkhim, Phedang, Dzongri, Bikhbari
Wyprawa do Chaurikhang i lodowca Rathong (baza Kanchenjunga) - Bikhbari, Bakkhim, Yuksam, Darjeeling, Bagdogra, Delhi

Ukryty u podnóży Himalajów, Sikkim to Himalajska Kraina Cudów z przepięknymi widokami, egzotycznymi orchideami i szlakami wśród lasów. Utopijna mieścina, niczym legendarna Shangri-la, leży ona u stóp góry Kanchenjunga, trzeciego co do wysokości szczytu świata. Sikkim oferuje kilka szlaków prowadzących poprzez lasy sosnowe, malownicze wioski, klasztory oraz górskie jeziora. Jest to także baza dla wybierających się na wyprawy górskie oraz na spływy tratwą rzekami Teesta i Rangeet.

 

Kanchenjunga Base Camp Trekking

 

Dzień 01: Delhi - Bagdogra - Darjeeling
Po przylocie z polski transfer na lotnisko krajowe i lot do Bagdogra. Po wylądowaniu na lotnisku w Bagdogra spotkanie z naszym przedstawicielem i przejazd do Darjeeling. Stamtąd transfer do hotelu. Wieczorne zwiedzanie okolicy i aklimatyzacja. Kolacja i nocleg.

Dzień 02: Darjeeling (dzień przeznaczony na relaks i aklimatyzację)
Wczesnym rankiem przejazd na Wzgórze Tygrysa na jedyny w swoim rodzaju wschód słońca, kiedy pierwsze promienie zalewają himalajskie szczyty. W drodze powrotnej wizyta w klasztorze Ghoom, należącym do sekty Gelugpa. Wybudowany w roku 1875 klasztor ten mieści największą statuę Buddy Maitreya, czyli 'Buddy przyszłości'. Nocleg w hotelu.

Indie Wyprawa 2016

Dzień 03: Darjeeling - Yuksam (123 km / 6-7 godz) (1780 m )
Rankiem przejazd przez piękną dolinę do bazy Yuksam. Po drodze będziecie Państwo mijać gęsty las, bujne zielone łąki, wodospady i wiele innych miejsc. Po dotarciu do celu rozbicie obozu na nocleg.

Yuksam to baza w zachodnim Sikkim, w najbardziej popularnym regionie wycieczek pieszych  Dzongri. Ma także duże znaczenie historyczne dla mieszkańców Sikkim. Yuksam dosłownie znaczy 'miejsce spotkania trzech przewodników lamaistycznych ('lama'). Na początku XVII wieku rozdĄwięk między różnymi odłamami Buddyzmu w Tybecie zmusił Sektę Czerwonego Kapelusza do ucieczki i szukania schronienia w Sikkim. Lama Lhatsun Chempo, podczas swej podróży do Sikkim, zawitał do Norbugang w Yuksam, gdzie spotkał dwóch innych 'lama': Sempa Chempo oraz Rinzing Chempo i zaczął ich nawracać. Święte pisma głosiły, iż nowy przywódca Sikkim będzie Phuntsog z Gangtok, więc przewodnicy nakazali swym wysłannikom odnaleĄć władcę. Posłańcy wrócili z człowiekiem o imieniu Phuntsog Namgyal, którego przodkowie wywodzili się z rodu legendarnego księcia Guru Tashi, założyciela Królestwa Miyang w dolinie Chumbi. W 1641 roku Phuntsog Namgyal został koronowany pierwszym królem Sikkim, Chogyal.

Sikkim wyprawa 2016

Dzień 04: Yuksam - Bakkhim (16 km /5-6 godz) (3005 m)
Idziemy lekko pod górę, podążając wąwozem rzeki Rathong. Podążamy przez bujną dżunglę magnolii, różaneczników, paproci i kilku rodzajów orchidei, a także jasno kolorowych ptaków i, pojawiających się od czasu do czasu, małp. Po około godzinnej wędrówce przekraczamy most Paha Khola (1.733 m npm). Dwie godziny drogi stąd znajduje się kąpielisko przy wodospadzie (dla tych, którzy ośmielą się pływać!). Możemy także zatrzymać się na obiad przy moście nad strumieniem. Przechodząc przez słodko pachnące kaliny przekraczamy rzekę Prek Chu a następnie schodzimy stromym zboczem przez 2-3 godziny aż do Bakkhim. Na noc zatrzymamy się w hostelu turystycznym lub rozbijemy namioty. Hostel jest często zajęty przez studentów kursu wspinaczkowego Instytutu Himalajskiego. Po długim dniu wędrówki powinniście się Państwo czuć dość zmęczeni przed dotarciem do Bakkhim. Kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 05: Bakkhim - Phedang (5 km /4 godzi) (3483 m)
Dzisiejszy szlak rozpoczniemy od około godzinnej wędrówki do malowniczej wioski Tsokha. Tsokha to dom i kolonia tybetańskich uchodĄców, którzy postawili niewielki klasztor przy małym jeziorze. Dość stroma wspinaczka ponad Tsokha prowadzi do pięknych lasów różaneczników i dalej na dobrze oznaczoną ścieżkę do Phedang (w przybliżeniu 2-3 godziny od Tsokha). Dzisiejszy spacer będzie krótszy ze względu na wejście na dość znaczną wysokość. Kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 06: Phedang - Dzongri (4 kms /3 godz) (4030 m)
Dzisiejszy szlak rozpoczniemy od około godzinnej wędrówki do malowniczej wioski Tsokha. Tsokha to dom i kolonia tybetańskich uchodźców, którzy postawili niewielki klasztor przy małym jeziorze. Dość stroma wspinaczka ponad Tsokha prowadzi do pięknych lasów różaneczników i dalej na dobrze oznaczoną ścieżkę do Phedang (w przybliżeniu 2-3 godziny od Tsokha). Dzisiejszy spacer będzie krótszy ze względu na wejście na dość znaczną wysokość. Kolacja i nocleg w obozie.

Sikkim Wyprawa 2016

Dzień 07: Dzongri (4030 m)
Wyprawa do Laxmi Pokhari
Ranne ptaszki mogą wstać przed świtem i udać się na miejsce, z którego oglądać można wschód słońca nad Kanchenjunga, Kabru, Pandim, Rathong i innymi szczytami łańcucha Kanchenjunga.
Dziś całodniowa wyprawa do Laxmi Pokhari. Droga wiedzie poprzez krzewy różaneczników oraz pastwiska przez około godzinę do Chamaray. Stąd idzie w górę do Laxmi Pokhari, dużego jeziora mieszczącego się w kielichu głębokiego krateru. Tu także doskonale widać pasmo Kanchenjunga: Pandim, Narsingh, Kabur, kopułę Kabur, Koktang itd. Jeśli dotrzecie Państwo do Laxmi Pokhari dość wcześnie i będziecie czuli się na siłach, warto się wybrać do skały Kabur. Po powrocie do Dzongri kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 08: Dzongri - Bikhbari (12 km /4-5 godz)
Szlak wiedzie najpierw w górę przez około pół godziny a następnie obniża się, aż dotrzemy do skrzyżowania. Droga na lewo prowadzi do Zamlingang. My kierujemy się na prawo, gdzie równą już drogą dotrzemy do naszego celu. Kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 09: Bikhbari
Wyprawa do Chaurikhang i lodowca Rathong (baza Kanchenjunga)
To systematyczna wspinaczka do samej bazy. Baza Kanchenjunga jest także miejscem, gdzie odbywają się kursy wspinaczkowe dla zaawansowanych himalaistów z Instytutu Himalajskiego Darjeeling. Widać tu takie szczyty jak Frey, Koktang, Kabur and Rathong. Powrót do Bikhbari. Kolacja i nocleg w obozie.

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Dzień 10: Zarezerwowany na wejście na szczyt

Dzień 11: Bikhbari - Bakkhim
Rankiem wędrówka powrotna (śniadanie w drodze). Kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 12: Bakkhim - Yuksam
Rankiem wędrówka do Yuksam. Natomiast po obiedzie do klasztoru Dubdi, 'celi pustelnika', usytuowanej na szczycie strzelistego wzgórza o 1000 stóp ponad Yuksan. Góry pokryte jodłami w tle dodają widokowi dramatyzmu. Założony w roku 1701 przez Lhatsun Chempo, jest to najstarszy klasztor w Sikkim. Po wizycie w klasztorze zejście do miejsca koronacji pierwszego króla Sikkim przez trzech 'lama' w roku 1641. Kolacja i nocleg w obozie.

Dzień 13: Yuksam - Darjeeling
Po śniadaniu  przejazd do Darjeeling. Wieczór wolny na przechadzkę po tutejszym markecie. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 14: Darjeeling - Bagdogra - Delhi
Rankiem transfer do Bagdogra na samolot powrotny.
Koniec wycieczki i usług.

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Koszt wyprawy:

1240 USD +4,9 % od osoby

Koszt obejmuje:
Zakwaterowanie: Hotel/dom gościnny w Darjeeling, Yuksam. Podczas wędrówki są dla Państwa dostępne dwuosobowe namioty typu igloo, odpowiednie na wyprawy wysokogórskie. Do tego zapewniamy śpiwory, materace kempingowe, namiot kuchenny, namiot jadalny, stół, krzesła itd.
Transport: samochody Toyota Qualis/Tata Sumo z Bagdogry do miejsca rozpoczęcia wędrówki i z powrotem. Zapewniamy także transfer na lotnisko.
Wyżywienie: W Darjeeling i Yuksom będzie serwowane tylko śniadanie. Podczas wędrówki zapewnione zostanie pełne wyżywienie. Będą to świeżo przygotowywane posiłki kuchni indyjskiej, chińskiej oraz kontynentalnej.
Usługi bagażowych i przewoznika: do przewozu sprzętu kempingowego, żywności, w tym warzyw, oraz rzeczy osobistych klientów (jedna torba nie może przekraczać wagi 15 kg).
" Usługi profesjonalnego zespołu kucharzy i profesjonalnego przewodnika, którzy będą towarzyszyć grupie.
Opłatę za wejścia i pozwolenia itp.

Koszt nie obejmuje:
" Opłaty za przelot
" Jakichkolwiek opłat za posiadanie aparatów fotograficznych, kamer video itp.
" Opłat za zakup napojów alkoholowych i bezalkoholowych, wody mineralnej itp.
" Wydatków osobistych takich jak napiwki, rozmowy telefoniczne, pralnia itp.
" Jakichkolwiek posiłków/usług nie wymienionych powyżej
" Jakichkolwiek kosztów wynikających z nieprzewidzianych okoliczności takich jak obsunięcia ziemi, blokady dróg, zła pogoda itp.
" Ubezpieczenia NWW 

Terminy rozpoczęcia wypraw 2018 /2019

13, 27 kwiecień
11, 25 maj
8 czerwiec
21 wrzesień
12 pazdziernik

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking 

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp Trekking

Kanchenjunga Base Camp TrekkingWszystkie Prawa Zastrzeżone. Trekking w Himalajach Kanchenjunga Base Camp