Glob Net individual tours

  Strona główna
  Indie Wycieczki
  Nepal Wycieczki
  Indie Nepal Wycieczki
  Tybet Wycieczki
  Bhutan Wycieczki
  Himalaje Trekking
  Wycieczki Grupowe
  Wypoczynek / SPA / Ajurwed
  Pociągiem Przez Indie
  Dzika Natura - Rezerwaty
  Kulinarne Smaki
  Zwiedzanie Miast
  Pielgrzymki Religijne
  Pola Golfowe
  Przedłużenia Programów
  Przeloty
  Ubezpieczenia on-line

Wycieczka Chiny Tybet z Glob Net

Cesarskie Chiny + Tybet 16 dni 

grupowa z polskim pilotem 

Trasa: Pekin, Luoyang Shaolin, Longmen,  Xian, Banpo, Xining, Lhasa, Yamdrok Tso, Gyantse, Shigatse,  Rongbuk Monastery, Mt Everest BC (trekking), Lhasa, Pekin 


1 dzień Pekin
Przylot do Pekinu, transfer z lotniska i wycieczka po Pekinie. Zwiedzanie: Pałacu Letniego Yiheyuan - jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Wycieczka łódką po jeziorze Kunming. Nocw hotelu w Pekinie.

2 dzień Pekin - Wielki Mur Chiński - Pekin
Całodniowa wycieczka poza miasto. W programie wizyta na Wielkim Murze (lista UNESCO) ,  zwiedzanie jednego z Grobowców Cesarzy Dynastii Ming (lista UNESCO) oraz spacer Aleją Duchów, zwaną też Drogą Kamiennych Postaci. Noc w hotelu w Pekinie.

Wycieczka Chiny Wielki Mur

3 dzień: Pekin - pociąg do Luoyang
Zwiedzanie Zakazanego Miasta - Zimowego Pałacu Cesarskiego (lista UNESCO), który jest największym i najlepiej zachowanym zabytkowym kompleksem na terenie Chin. Zakazane Miasto służyło Cesarzom z dwóch dynastii Ming i Qing za siedzibę. W obrębie Zakazanego Miasta były kręcone sceny do słynnego filmu B. Bertolucciego "Ostatni Cesarz".  Spacer po Placu Tiananmen. Wizyta w Świątyni Niebiańskiego Spokoju (lista UNESCO) na terenie której znajduje się Pawilon Modłów o Pomyślne Zbiory - najwyższa budowla drewniana Chin, będąca także symbolem Pekinu. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Luoyang  (miejsca sypialne).  Noc w pociągu.

Wyciezka do Chin Zakazane Miasto w Pekinie

4 dzień: Luoyang Shaolin
Przyjazd do Luoyang o godz. 07:52 i przejazd do hotelu. Po krótkiej przerwie w hotelu przejazd do Klasztoru w Shaolin. Hotel Luoyang

5 dzień: Longmen - Xi'an Wycieczka do Longmen UNESCO. A po zwiedzaniu transfer na dworzec kolejowy i przejazd  pociągiem z miejscami rezerwowanymi do Xi'an. G833 14:35/16:11 Po przyjeździe transfer do hotelu. Hotel Xi'an.

6 dzień: Xi'an
Transfer z dworca kolejowego i zwiedzanie najsławniejszego obecnie muzeum na terenie Chin - ARMII TERAKOTOWEJ (lista UNESCO), która miała towarzyszyć pierwszemu cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym (III w. p.n.e.) Spacer po XIV-wiecznych Murach Miejskich. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie miejscach przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Następnie zwiedzanie Dzwonnicy i Muzeum Tang na naukę chińskiej kaligrafi.  Noc w hotelu.  Fakultatywnie: Tang Dynasty Dumpling banquet and Costume Show US$35.00 od osoby

7 dzień  Xi'an Banpo Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi wzniesionej w VII w. - symbolu miasta. Transfer na lotnisko i przelot do Xining. Transfer do hotelu. Noc w hotelu. 

Wycieczka Pekin Ceremonia parzenia herbaty

8 dzień Xining / Lhasa
Do południa czas wolny, potem transfer na dworzec kolejowy i przejazd słynnym pociągiem - Qinghai do Tybetu. Podróż trwa 26 godzin, podczas którego pokonuje dystans 1956 kilometrów. Przez ponad 960 kilometrów pociąg jedzie na wysokości ponad 4000 m.n.p.m. Noc w pociągu. 

Pociąg do Lhasa w Tybecie

9 dzień Przyjazd pociągiem przez przełęcze Himalajów Z oken pociągu roztacza się najwspanialszy widok jaki można sobie wyobrazić: ośnieżone szczyty Himalajów, tybetańskie wioski, rozległe obszary rozmarźlisk. Do dworca w Lhasa dotrzemy o godz. 13:39. Lhasa stolica Tybetu - miasta położonego na wysokości 3685 m n.p.m. Załatwienie formalności i pozwoleń na dworcu, potem powitanie z przewodnikiem i transfer do hotelu. Popołudnie wolne na aklimatyzację do warunków wysokogórskich. Nocleg w Lhasie.

10 dzień: Lhasa
Rano odwiedzimy Świątynię Jokhang celu pielgrzymek z całego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Przejście na Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po lunch wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany, 13-piętrowy klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w Lhasa.

Pałac Potala w Lhasa w Tybecie - wycieczka

11 dzień: Lhasa Yamdrok Tso - Gyantse (264 km) Shigatse (91 km)
Rankiem przejazd ok 110 km do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybetańczyków za święte i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Po odpoczynku nad jeziorem będziemy kontynuować podróż do miasteczka Gyantse oddalonego od jeziora o 180 Km. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego 14-sto wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy tu twierdze Gyantse Dzong i stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku Gyantse Kumbum. Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Po zwiedzeniu zabytków przejazd w kierunku zachodnim do drugiego co do wielkości miasta Tybetu - Shigatse (91 km). Shigatse leży na zbiegu dwóch rzek: Naang-chu i Brahmaputra. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Wycieczka Tybet - Jezioro Yamdrok Tso

12 Shigatse - Shelkar
Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru Tashilunpo, siedziby Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów w Geluk. Swoje oddziały ma od Young He going w Pekinie, poprzez Chengde w Manchuria do Gyantse. Po przerwie na lunch pojedziemy autostradą łączącą Lhasa z Gyatso La Pass, znajdujacego się na wysokości 5252 m npm nad zaporę Shigatse. Stamtąd stromy zjazd w dół rzeki Lolo-chu. Długa jazda, ale obfita w spektakularne widoki. Po południu przekroczenie Przełęczy na wysokości 5000 m przed dotarciem do Xegar. Są tu fantastyczne widoki na Mt.Everest i Cho Oyu. Po przybyciu do Shelkar (ok 250 km) zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzacje przed wyruszeniem do Mt. Everest BC. Noc w hotelu w Shelkar.

Wycieczka Tybet Stupa Kumbum w Gynatse

13 Shelkar Rongbuk Monastery - Mt Everest BC (trekking)
Rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everst, z której wyruszają wszystkie ekspedycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą gorę świata Mt Everest. Trekking do punktu wysokościowego ok 3 godz. Wieczorem odwiedziny w klasztorze i noc w hotelu Everest View Inn.

Wycieczka Chiny Ogród w Shanghai

14  dzień Rongbuk Monastery - Lhasa
Przejazd powrotny do Lhasa. Noc w hotelu.

15 dzień Lhasa - Pekin samolot
przejazd na lotnisko i przelot do Pekinu. Oczekiwanie na przelot międzynarodowy. Wylot do kraju.

16 dzień: Powrót do kraju

 

Cena za wycieczkę 2990 USD  

Termin: 14 Kwiecień 2017

Cena obejmuje:

* Zakwaterowanie w hotelach 3 */ 4* w pokojach dwuosobowych
* Wycieczki zgodnie z programem
* wyżywienie: śniadanie
* Przejazdy pociągami w/g programu
* Przelot samolotem Xian - Xianing
* Przelot Lhasa - Beijing
* przejazdy i transfery wg programu
* angielskojęzyczni przewodnicy podczas zwiedzania w poszczególnych miastach
* Opiekę polskiego pilota
* Pozwolenie na podróżowanie po Tybecie
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
* Opłaty za benzynę i podatki drogowe i inne podatki
*  Pozwolenie na trekking Mt Everest BC


 

Cena nie obejmuje:

* Bilety na przelot międzynarodowy Warszawa - Pekin - Warszawa

* Wiza chińska

* Ubezpieczenie turystyczne świat
* Wydatków medycznych
* Nic co nie jest zawarte cena zawiera

chiny_wielki_mur

chiny_nekropolii_Cesarzy_ Dynastii_Ming_Ming

chiny_pekin_brama_do_zakazanego_miasta

chiny_pekin_zakazane_miasto

chiny_pekin_zakazane_miasto

pekin_swiatynia_nieba

chiny pekin przejazd rikszami po hutongach

chiny_pekin_park_przy_swiatyni_nieba

pekin_chinski_ogrod

chiny_alicja_kokot_glob_net

pekin lhasa pociąg restauracja

pociag_do_lhasa_w_tybecie

tybet_palac_potala

tybet_potala_wyznawcy_buddyzmu

tybet_klasztor_sera_studenci

tybet_lhasa_widok_ze_swiatyni

lhasa_restauracja

lhasa_drukarnia_tybetanskich_ksiag_klasztornych

tybet_kumbum_stupa_buddyjska

tybet_klasztory_buddyjskie_wewnatrz

tybet_mnich_w_klasztorze

tybetwtanki_zdjecie_podczas_przejazdu_przez_himalaje

shanghai_stare_miasto

shanghai_stare_miasto

shanghai_swiatynia_nefrytowego_buddy

shanghai_rejs_po_rzece_Huang_PuWszystkie Prawa Zastrzeżone. Wycieczki Chiny Tybet z GlobNet